Elmalıyurt, İlköğretim Okulu

Elmalıyurt, İlköğretim Okulu
Okulumuz bir yeni bina bir eski bina ve bir de lojmandan oluşmaktadır.

Okulumuz eski binası 1945 yılında köy imece usulüyle yapılmıştır. 4 derslik bir lojman olarak yapılmış olan eski bina yetersiz kaldığından 1985 yılında iki derslik bir idari oda yapılmıştır.

Eğitim-öğretim

Okulumuzda 6 derslik bulunup sadece 1 dersliğinde eğitim öğretim yapılmaktadır. 1,2,3 ve 4. Sınıflar birleştirilmiş sınıfta okutulmaktadır ana sınıfı bu yıl yoktur. 21 öğrenciyle eğitim öğretim yapılmaktadır. Ortaokul kısmı İbecik Orta Okulu’na taşınmaktadır. Okulumuzda normal öğretim yapılmaktadır. Yerleşim yeri dağınık olmasına rağmen  okula devam etmeyen öğrenci yoktur .

Velilerin okula ve eğitime karşı ilgili ve istekli oldukları  köyün dağınık olmasından  dolayı okul-aile birliği aracılığıyla öğlen yemeği okulda olmaktadır.

Personel Durumu

Okulumuzda sadece 1 öğretmen vardır oda müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Öğretmenimiz Fatma YURDUSEVER ikamet ettiği yere günü birlik gidip gelmektedir.

Donanım

Okulumuzda 67 tekli sıra vardır. 3 sınıf dolabı,3 masa  ,2 beyaz tahta ,3’ü idari işlerde  kullanılmak üzere 11 bilgisayar ,3 yazıcı ,1 fotokopi makinası,3 televizyon ,1 projeksiyon aleti vardır. Matematik ve sosyal bilgiler ders araçları takımları tam olup  fen dolabı araçlarından mikroskop ihtiyacı vardır .1 tane tepegöz bulunmaktadır. Okulumuz soba ile ısınmaktadır. Yıllık yakacak ihtiyacı, temizlik okul-aile birliği tarafından karşılanmaktadır.

4 kabinli 2 tuvalet vardır. Okul bahçesinde 1 çocuk parkı bulunmaktadır. Okul bahçesinde yeterince ağaçlandırma yapılmış olup düzenli olarak bakımı yapılmaktadır.

VİZYON

Elmalıyurt ilkokulu olarak mevcut şartlardaki en iyi eğitim ortamını sağlayarak milli ve ahlaki değerlere sahip geleceğe güvenle bakabilen, kendisi ve çevresi ile barışık, sorumluluk duygusu bulunan, öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Milli ve evrensel değerlere sahip, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı; kendisi ve üyesi olduğu toplumu ile barışık, sorumluluklarını bilen, sevgi dolu, saygılı, çalışkan, hoş görülü, demokratik, kendine güvenen, iyi bir üretici, bilinçli bir tüketici olan nesiller yetiştirmek.

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık: İl Merkezine 140 KMi İlçe Merkezine 35 KM Uzaklıktadır.

Ulaşım: Otobüs

Yerleşim Yeri Bilgisi : Elmalıyurt Köyü Gölhisar/BURDUR
Paylaş :